Wczesne rozpoznawanie uzależnień

Szkolenie dla rodziców młodzieży w wieku 10-18 lat
„Wczesne rozpoznawanie uzależnień”

Odbiorcy: rodzice, pełnoletnie rodzeństwo, opiekunowie prawni, najbliżsi członkowie rodziny
Czas realizacji: 2 godz.
Tematyka i poruszane zagadnienia: najnowsze trendy w używaniu środków psychoaktywnych, krótkie omówienie najczęściej używanych narkotyków, przyczyny sięgania po środki narkotyczne i alkohol, rola rodziców w ograniczeniu używania przez młodzież środków psychoaktywnych, niepokojące zachowania mogące świadczyć o kontakcie dziecka z narkotykami, formy pomocy i instytucje pomocy.
Miejsce realizacji: szkoły, placówki opiekuńczo-wychowawcze, bursy, świetlice środowiskowe, domy kultury itp.
Cele szkolenia: wyposażenie rodziców/ opiekunów w wiedzę dotyczącą czynników rodzinnych, które mogą mieć wpływ na sięgnięcie przez dziecko po środki psychoaktywne, zapoznanie rodziców z wczesnymi objawami używania środków psychoaktywnych.
Forma realizacji: wykład z prezentacją multimedialną dot. współczesnych trendów używania przez młodzież środków psychoaktywnych wraz z sygnałami wskazującymi na używanie środków psychoaktywnych.
Liczba uczestników: do 50 osób jednorazowo
Prowadzący: mgr Agnieszka Słowik, pedagog, psychoterapeuta i doradca systemowy, w trakcie certyfikacji przy Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, Kierownik Poradni Profilaktyczno-Społecznej Towarzystwa „Powrót z U”, mgr Izabela Nowak –Przygoda – realizator programów profilaktycznych, certyfikowany realizator Programu Wzmacniania Rodziny.